Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řecko- ostrov Zakynthos - hotel Zante Sun

1. 4. 2016
V říjnu 2007 jsme podnikli v sestavě 1 vozíčkář a 1 asistentka dovolenou na řecký ostrov Zakynthos s CK Mille.
 
Chtěl bych zde popsat zásadní věci důležité pro každého cestujícího vozíčkáře,který by zvažoval kam příští rok na dovolenou aby se mohl co nejlépe připravit.
 
Začnu cestou letadlem. Na letišti jsou na vozíčkáře připravení, přesunou vás na úzký transportní vozík který projede uličkou v letadle a z něj vás přesunou na sedadlo. Hned při koupi letenek chtějte místo na prvních sedadlech, je tam nejvíce místa. Na cestu se pořádně připravte, protože při kratších letech transportní vozík v letadle není a vy se na WC nedostanete.
 
Hotel Zante Sun je pro vozíčkáře přístupný. Je to středně velký hotel v letovisku Agios Sostis cca 1km od letoviska Laganas na jihu ostrova. Do hotelu byl nájezd zepředu i zezadu. Zadní nájezd byl lepší v tom že nebyl tak příkrý.
 
V přízemí hotelu bylo cca 12 pokojů každý s vlastním balkonkem a výhledem na hotelový bazén. Na balkon se dalo vjet přes cca 10 cm schodek. Pokoj byl dostatečně prostorný pro pohyb na mechanickém vozíku, ale dalo by se na pokoj vjet i na elektrickém vozíku- šířka dveří 80cm a při odtsranění stupaček by se dalo vjet i na záchod se sprchovým koutem šířka dveří 70cm. Záchod byl hned vedle sprchového koutu, který měl cca 7cm vysokou vaničku. My jsme do sprcháče dali židličku, naštěstí zástěny nebyly pevné, ale jen závěs.viz foto.
 
U recepce byl taky bezbariérový prostorný záchod.
 
V jídelně jsem u stolu musel sedět mírně z boku, nedostal sem se pod něj kvůli noze stolu.
 
Na pláž v Agios Sostis je to cca 70-100 m, ale jsou na ni schody, v nejnižším místě cca 10 schodů. Pláž je písčitá. Vozíčkář musí jet na pláž do Laganas cca 1km daleko, ale ani zdatný paraplegik by bez asistence nedojel, protože jsou tam 3 prudší stoupání do kterých i doprovod měl co dělat aby vozíčkáře vytlačil.
 
Přístup do moře byl pozvolný, tak jsme do něj najížděli na vozíku, při praktikování této metody bych doporučoval vozík starší, protože mořská voda a písek udělají své a po pár dnech se začaly zasekávat přední kolečka.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář