Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní Morava

3. 7. 2016

Další prověřená lokalita pro vozíčkáře je Dolní Morava. Námi prověřené ubytování se nachází v penzionu Terezka, bezbariérový apartmán je prostorný i pro elektrický vozík a bez problémů se vejde i dětská postýlka, nebo kočárek. Je zde malá kuchyňka s ledničkou - trochu hlučnou frown , mikrovlnkou , nádobím. Koupelna s wc je dostatečně prostorná, vybavená madly, pokud je ale nepotřebujete, nepřekážejí. Vstup do apartmánu je přímo z parkoviště pro ubytované hosty, takže vůz můžete mít přímo před oknem. Zvládnout se dá i výlet na Stezku v oblacích - ke stezce vede několik tras velmi bariérových, pro vozíčkáře jsou možné dvě:

první možností je pokud máte mechanický vozík úžasná cesta lanovkou - u nástupu i výstupu pomohou dva muži a vše je bez problémů, po výstupu z lanovky následuje to náročnější, cca 50m je cesta dřevěnou štěpkou a vozík jede špatně, samotná stezka je z prken s 2cm odstupy, takže to trochu drncá, také stoupání je po chvíli dost náročné - rozhodně nedoporučuji pokud vozíčkář nepomůže a doprovod by měla být žena, jinak ale úžasný zážitek a dolů už je to paráda.

druhá možnost je objížďka autem, dle informací, které jsme dostali v infocentru je cca 20 km dlouhá, a je potřeba aby vám ji někdo dobře vysvětlil, zřejmě nejlépe u mapy. Jelikož cesta vede chráněným územím je pro vjezd potřeba povolení, které by měl vozíčkář bez problémů dostat - podrobnější informace zjistíte v infocentru pod spodní stanicí lanovky. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář